מדריך סריגה | הוראות סריגה | הוראות למתחילים | שיעור מספר 3

איך לקרוא תרשימי סריגה במסרגה אחת

 

כל פעם שאנחנו פוגשות חוברת הוראות לסריגה מיד אנו מתרגשות: "איזה עיצוב יפה!", "אני כבר רוצה להתחיל לסרוג את הצעיף הזה!", "ללא ספק הכובע הזה ייצא מהמם!" לפעמים ההתרגשות נעלמת מהר כאשר אנחנו מגלות כי הוראות אינן מפורטות שורה-שורה במילים אלא מובאות בצורה של דיאגרמה או תרשים... אבל אל לנו להתייאש! אני כאן לעזור לכן!

אז אחרי שעברנו על הוראות למתחילים, מושגי יסוד בסריגה ואפילו דוגמה קטנה לסריגת כובע צמר, כעת נלמד כיצד לקרוא הוראות סריגה במסרגה אחת, כדי שנוכל לסרוג כל מה שנרצה, גם אם ההוראות כתובות בשפה שאנחנו לא מכירות!

אביא כאן הסברים מפורטים ובשפה פשוטה, אך אני מזכירה לכן – אל תמהרו ואל תתייאשו: סוד ההצלחה טמון בהמון סבלנות. אני ממליצה לסורגות המתחילות שביניכן, להתקדם לאט לאט, לנסות שוב ושוב עד שתצליחו ותרגישו בטוחות, ורק אז לעבור לשלב הבא.

דיברנו כבר מספיק.. יאללה, לעבודה!

נתחיל בקריאה של דיאגרמה פשוטה של תפרים בסיסיים: שתי שורות  של עמודים מתוארים בתרשים הבא:

 

הדבר הראשון שעלינו לדעת הוא איזה תפר מוצג בכל תרשים. לרוב, התפרים ה"מסובכים" יותר מורכבים מתפרים פשוטים ובסיסיים (עמוד, חצי עמוד, עין שרשרת וכו´). לכן, אין לכן ממה לחשוש, לאט לאט נלמד גם את התפרים האלה, אך ראשית נתמקד בלהבין את הבסיס.

לפעמים, יחד עם הדיאגרמות מובא מעין "מקרא" של התפרים אותם משתמשים בעבודה המסוימת (איור 1), אך גם אם לא, להלן טבלה של התפרים הנפוצים ביותר, כפי שנוכל לפגוש בכמעט כל הסבר (איור 2).

 

איור מס´ 1:

 


איור מס´ 2:

 

לאחר שנזהה את התפרים הנדרשים לסריגת העבודה שלנו, נוכל לעבור לזהות את שורות התרשים. ישנם תרשימים בהם ישנו כיתוב לגבי כל שורה (מספר שורה ואיפה היא מתחילה), אך גם זה לא מופיע, נוכל ללמוד לזהות זאת בעצמנו: נשים לב כי ברוב המקרים כל שורה מתחילה במספר מסוים של עייני שרשרת (המהוות מאין "גובה" לתפר בו נשתמש במהלך כל השורה). בנוסף, אנחנו יודעות כי בסריגה ישרה אנחנו מתחילות לסרוג שורה בצד מסוים, מסובבות את העבודה וממשיכות את השורה הבאה בסוף השורה הקודמות, ולכן נלמד כי בדיאגרמות המצוירות תחילתה של שורה אחת מוצגת בצד אחד, ותחילתה של השורה הבאה בצד השני:

 

נזכור בנוסף כי השורה הראשונה (בצבע ירוק) תמיד מורכבת משורה של עיניים, כך שלא תהיה לנו בעיה לזהות אותה. את שאר השורות נוכל לקרוא בצורה של "הלוך-חזור" (שורה שנייה בצבע סגול, ושורה שלישית בצבע ירוק).

 


זהו זה! עכשיו נשאר לנו רק לאגד את כל מה שלמדנו ולקרוא את הדיאגרמה בכללותה עם כל מה שידוע לנו על תפרים ושורות:אני שוב ממליצה לכן בתור התחלה, למי שקצת חוששת, לא לנסות לקרוא את כל התרשים בפעם הראשונה, אלא להתקדם שורה לצד שורה. כל שורה תהווה עבורכם מעין פרויקט קטן, וההצלחה בכל שורה תמלא אתכן בביטחון עד שבמהרה תצליחו לקרוא הסברים מסובכים יותר.

בפוסט הבא נלמד יחד לקרוא הוראות מורכבות יותר, עם תפרים מעניינים וקצת יותר, שיעניקו לעבודות שלכם טאצ´ מיוחד.

זהו לבינתיים, מקווה שמהדריך עזר לכן להתקדם עוד צעד בדרך לסריגה בצמר, סריגה בטריקו ובכלל, לפתוח קצת את הראש ולהתחיל לסרוגcool

מבטיחה לחזור עם מדריכי סריגה נוספים - תחזרו לבקר ב- Eva Luna


מוזמנות לבקר גם בעמוד הפייסבוק בו אפרסם טיפים ועבודות שונות - https://www.facebook.com/evalunail

 

 

loading